Иван Лилов и Газ Метан с убедителна победа в Румъния

19 Януари 2013, 22:42
(0) (0)
Прочетена: 1504 0

Иван Лилов и Газ Метан не допуснаха нова изненада в румънското първенство. Българинът и неговият отбор се наложиха над Муреш със 76:63 в мач от 18 кръг в шампионата на северната ни съседка.

Българският национал бе на терена 32 минути, в които се отчете с 9 точки, 3 борби, 2 асистенции и 4 откраднати топки. При стрелбата си бившият играч на Балкан бе 1/2 (50%) за две точки, 2/7 (29%) за три точки и 1/1 (100%) от линията за изпълнение на наказателни удари.

Лилов и колегите му взеха преднина от 21:8  в края на първата четвъртина, което им помогна да контролират нещата на терена през по-голямата част от двубоя и да грабнат победата със 76:63.

Газ Метан вече име в актива си 28 точки и заема 8 място в класирането с актив от 10 победи и 8 загуби.