Иван Лилов и Газ Метан смачкаха Клуж като гости

10 Февруари 2013, 10:31
(0) (0)
Прочетена: 1893 1

Иван Лилов спечели българското дерби в кръга на румънското първенство.

Иван Лилов и неговият Газ Метан Медиаш постигнаха много важна победа в битката за плейофите в румънското първенство. Тимът бе гост на Клуж и Христо Николов и разгроми съперника с 84-59, като така Лилов спечели своеобразното българско дерби на този кръг в Румъния. Газ Метан е на 8-о място с 14 победи и 8 загуби и е точно зад Клуж, който е с 14-7.

Решаваща за успеха бе втората част, която гостите спечелиха с голяма разлика. След първата те водеха с 6 точки, но на почивката преднината им стана цели 20 и до края удържаха успеха.

И двамата българи бяха титуляри за своите отбори. Гларуса игра 29 минути и бе най-резултатен за тима си с 15 точки, като добави и 4 борби и 3 асистенции. Лилов се отчете с 11 точки и 2 асистенции за повече от 17 минути на терена.

Не. Само се пазарят за порциите във властта. (118)