Иван Лилов с добър мач при победа на Газ Метан в ЕвроЧалъндж

13 Февруари 2013, 08:09
(0) (0)
Прочетена: 1475 0

Румънският тим нанесе първа загуба на Пънар Кършъяка в групата

Иван Лилов и неговият Газ Метан нанесоха първа загуба на лидера в група I от втората фаза на ЕвроЧалъндж Пънар Кършъяка. Румънският тим с българско участие взе успеха като домакин със 77-69. Така в класирането на групата Газ Метан е с по две победи и загуби, а турският тим все още е на върха с актив 3-1. До края на втората фаза остават два кръга.

Мачът започна силно за Иван Лилов и компания и отборът спечели първата част с 10 точки, а преднината се запази през цялата продължителност на двубоя. Гостите спечелиха второто полувреме с 3 точки и това не повлия на крайния изход.

Лилов игра 37 минути, през които записа 12 точки и 5 борби. Най-резултатен в отбора му бе Рарес Мандаче с 21 точки, а за съперника 28 наниза Уилям Томас.

В следващия кръг Газ Метан ще гони победа като гост на Катая.