Иван Вълчанов вкара при победата на Новара в контрола

4 Октомври 2012, 13:25
(0) (0)
Етрополе - Спорт
Прочетена: 3524 0

Българският халф Иван Вълчанов направи отличен мач за новия си отбор Новара. Втородивизионният италиански тим привлече доскорошния талант на Чавдар (Етрополе) през лятото. Вълчанов отбеляза първия си гол за тима вчера при победата с 9:0 в контрола срещу нискодивизионния Стреса. Бившият младежки национал се появи в игра в 65-ата минута и обра овациите на публиката и съотборниците си. Нисичкият техничар се появи на терена при резултата 5:0 за своите и сам вкара шестия гол. Той получи подаване от Бачле, много майсторски овладя топката и с левия крак не остави шансове на противниковия вратар.

До края на срещата младият българин изпрати още две попадения за крайното 9:0. Той бе в основата на гола на звездата на тима Пабло Гонзалес в 81-ата минута и Пеше в 88-ата минута, когато го изведе отлично. Треньорът Атилиа Тесер най-вероятно ще включи Вълчанов в групата още този уикенд за двубоя с Реджина от осмия кръг на Серия "Б". Доскоро Вълчанов нямаше работна виза, но вече всичко е наред и е на разположение на Тесер. Новара е на 16-о място с две победи от седем срещи във втория италиански ешелон.

Ключови думи: Иван Вълчанов