Четвъртък, 18 Юни 2026, 14:37

Изграждат 11 големи съоръжения по новата АМ „Европа” в участъка между Драгоман и Сливница

25 Юни 2019, 17:43
(0) (0)
Сливница - Новини
Прочетена: 1893 0


През месец май стартира изграждането на Лот 2 от бъдещата автомагистрала „Европа” /Калотина – София/. Отсечката е от км 15+500 до км 32+447, между Драгоман и Сливница. Трасето ще бъде с две платна за движение във всяка посока, като във всяко платно ще има по две активни и една аварийна лента. На 16-километровия участък ще бъдат изградени 11 големи съоръжения - 3 бр. селскостопански подлези, 2 бр. подлези, 5 бр. надлези и мост над река Сливнишка с дължина 50 метра. Ще бъдат построени два пътни възела – „Сливница 1“ - при 25-ти км и „Сливница 2“ при 29-ти км, както и 8 бр. площадки за отдих. Пътните възли ще бъдат и с енергоефективно осветление. Ще бъде направена реконструкция на водопроводи, електропроводи, телеграфно-телефонни и оптични кабели. За опазване на биоразнообразието в района на Алдомировското блато, ще се направят пътеки за влечуги, които ще преминават през водостоците на магистралата. Ще бъдат поставени и шумозагалушителни стени и мрежи за птици, а каломаслоуловители ще пречистват повърхностните води от трасето в района Алдомировското блато.

Източник: balkanec.bg

Ключови думи: Драгоман , Сливница , АМ Европа

Подобни новини

Коментари (0)

Няма добавени коментари

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (18)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (39)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (82)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (59)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (14)
70% Complete
Нямам мнение (15)
70% Complete