Измъчена първа победа за Балкан срещу Левски през този сезон

22 Декември 2023, 22:06
(1) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 1126 9

Тази вечер в “Арена Ботевград” Балкан спечели срещу Левски със 79:75 (22:21, 23:20, 23:20, 11:14). Както се вижда от крайния резултат, а и от този в отделните части, успехът на домакините бе постигнат доста трудно.

Тази вечер в Арена Ботевград Балкан спечели срещу Левски със 79-75 (22-21, 23-20, 23-20, 11-14). Както се вижда от крайния резултат, а и от този в отделните части, успехът на домакините бе постигнат доста трудно.

Левски започна с 5:0, в 7-та минута водеше с 14:13, Балкан взе първата четвъртина с точка разлика - 22:21. Вторият период също бе доста оспорван, домакините го спечелиха с 23:20 и на полувремето имаха аванс от 4 точки - 45:41.

В средата на третата част Левски се доближи до една точка - 52:51, но до края й балканци взеха аванс от 7 точки - 68:61. В 35-та минута домакините за първи път направиха двуцифрена разлика - 77:66, но гостуващият тим успя да ги затрудни максимално, но само намали изоставането си до 4 точки след последната сирена - 79:75.

Това бе първа победа на Балкан срещу Левски този сезон, зелените загубиха първите две срещи между двата тима.

Петима от Балкан отбелязаха десет и повече точки. Най-резултатен с 15 бе Николай Грозев, той овладя и 5 борби под двата коша. Майки Диксън отбеляза 14, като направи и 8 завършващи подавания. С 12 точки и 8 борби завърши Йордан Минчев, който е с най-висок коефициент на полезност и бе обявен за МВП на срещата. По 10 точки вкараха Димитър Димитров и Карл Липс, с 6 е Георги Герганов, Йонас Зохоре вкара 5, с 4 е Илиян Пищиков, 3 добави Харис. За Балкан поради лека контузия не игра Мартин Сотиров.

За Левски с по 16 точки са Димитър Маринчешки и завърналият се в тима Зейн Ноулс. С 11 е Асен Великов, 10 вкара Момчил Кадиев.

Източник: balkan-basket.com

Ключови думи: БК Балкан