Кадетките на Балкан отиват на финалите

6 Май 2012, 15:57
(0) (0)
Прочетена: 2177 1

Кадетките на „Балкан” победиха и в двете си срещи в проведения на 5-ти май в Горна Оряховица зонален турнир. Двата мача бяха изключително трудни за нашите девойки. Момичета на треньорката Стефка Славова постигнаха  победите си след пълни обрати в резултатите. Първият мач започна в 14:00 часа срещу отбора на „Доростол”. На полувремето „зелените” изоставаха с 8 точки – 14:22, но след значително по-добра игра през втората част те спечелиха срещата с 45:42. Втората среща бе от 17:00 часа срещу домакините от „Росица”- Поликраище. И в този мач се повтори „схемата”. Първата част завърши при аванс от 10 точки за домакините. Нашите кадетки обаче проявиха отново характер, типичен за ботевградските отбори, и още в началото на третата четвъртина стопиха пасива си и стигнаха до тотален пълен обрат.
За отбелязване е фактът, че в този зонален турнир кадетките на „Балкан” бяха подкрепяни от още двама треньори в „Балкан” - Виктория Маринова и Мишо Михайлов.