Карина Константинова дебютира за Ники Лефкада в ЕвроKъп

23 Септември 2021, 22:09
(0) (0)
Прочетена: 1238 0

Бившата възпитаничка на школата на БК Балкан - Карина Константинова дебютира в официален мач за новия си отбор Ники Лефкада, но тимът ѝ отстъпи на унгарския Университас Печ с 63:80 в мач от квалификациите на ЕвроКъп. Константинова записа 30 минути на паркета, в които регистрира 3 точки, 4 асистенции, 3 борби и 1 открадната топка.

Втората четвърт в срещата бе ключова. В нея Университас Печ успя да си извоюва аванс, който поддържаше до края и по този начин подпечата победата си, въпреки равностойното второ полувреме. Реваншът е в Унгария, а победителят ще се класира за груповата фаза.

Карина Константинова финализира трансфера си в Ники Лефкада преди около месец. Талантливата българска баскетболистка прекара последните четири години в Берое преди да поеме към новото си предизвикателство. В България се утвърди като основен играч за старозагорския тим, с който спечели требъл в последния си сезон в отбора - женското първенство, Купата на България и Адриатическата лига.

Ключови думи: БК Балкан , баскетбол , Карина Константинова