Категорична победа на Ракитин срещу отбора на Мътивир Ихтиман

13 Октомври, 11:27
(2) (1)
Прочетена: 530 6

Мъжкият отбор на Трудовец записа важна победа като домакин на ФК Мътивир 1966 Ихтиман с 5:1. В съботния ден и двата отбора показа страхотен футбол и зарадваха многобройната публика на стадиона в Трудовец.

Още от първите минути футболистите на Ракитин наложиха своята игра, докато гостите от Ихтиман залагаха на контраатака. Така се стигна и до първия гол, след много добра контраатака гостите поведоха след неразбирателство в защитата на домакините. Веднага в следващата атака след добра солова акция на Веселин Шекеров и последвал страхотен удар от границата на наказателно поле равенството беше възстановено. В средата на полувремето се стигна и до пълен обрат след страхотен рейд на Кевин Кареасо и с премерен удар даде аванс на домакините. Полувремето завърши при резултата 2:1.

През втората част, отново Трудовец контролираше играта и в 60-та минута Кевин Кареасо вкара и втория си гол, като отново беше изведен по блестящ начин. След този гол гостите се втурнаха в атака и се освободиха празни пространства, от което много добре се възползваха бързите крила на Ракитин. Иван Иванов направи резултата 4:1, а Радослав Зарев оформи крайното 5:1.

Ключови думи: ФК ”Ракитин" (Трудовец)