Комбинативност, стабилност и победа за Чавдар над Литекс при набор,97

16 Юни 2012, 09:45
(0) (0)
Прочетена: 4271 5

В изключително оспорван мач от четвъртфинал за държавното първенство при набор, 97, отборът на Чавдар Етрополе взе важна победа над Литекс с 2:1. Срещата се игра вчера /15 юни/ от 18.00ч. на затревения терен на стадион „Салито” в гр.Ловеч, пред около 200 зрители. Началото на двубоя бе с лек домакински превес, но това не смути момчетата на треньора Диян Попов, които с комбинативни атаки се стремяха да достигнат до вратата на ловчанлий и при допуснатата грешка от страна на тяхната защита успяха да поведат в резултата. Това стана в 14-та мин. когато Милко Чаушев напредна, центрира към  Марин Петров който от около три метра бе безпогрешен за 1:0. И както подобава на качествени отбори които показват единоборства и добра игра, последва изравняване, като автор на попадението за „оранжевите” стана Динко Митрев в 26-та мин. В това първо полувреме динамиката на играта бе запазена и за да бъде  интригата в „сблъсъка” между двата тима докрай, последва отсъждането на дузпа за етрополци ,която главният рефер Павел Мичев от Севлиево отсъди за игра с ръка на защитник на домакините. Наказателният удар майсторски изпълни Александър Грънчарски в 32-та мин. Независимо от преднината си футболистите на Чавдар се „хвърлиха” с нови сили в мача през второто полувреме, личеше че търсят категорична победа ,бяха организирани и амбицирани да покажат класа и добра подготовка, но нов гол не последва. По този начин реваншът в Етрополе в понеделник /18 юни/ от 18.00ч, обещава да бъде доста интересен, аванса на нашите момчета е малък, а възпитаниците на треньора Димитър Здравчев ще дадат максимума от себе си за да достигнат до полуфинал, от друга страна формацията на Чавдар е с голям потенциал, много качества и невероятен хъс за победа. В останалите двубой се получиха следните резултати:
- Черно море - Ботев Пд. - 4:0
- Черноморец - Лудогорец  - 1:0
- Левски - Локомотив Пд. - 8:0
Снимковият материал от срещата на стадион „Салито” в Ловеч е специално подготвен за нашите читатели.

Ключови думи: литекс , Чавдар Етрополе