Корнелия Нинова към Владислав Горанов: Вие държахте химикалката, с която Дянков пишеше бюджетите
Двете най-големи партии и основни опоненти на предстоящите избори – БСП и ГЕРБ влязоха в остър спор в предаването на БНТ „Референдум“ във вторник вечер. Главни действащи лица бяха водачите на листите за София област - Корнелия Нинова и Владислав Горанов.
Владислав Горанов, Лиляна Павлова и Томислав Дончев от ГЕРБ и представителите на БСП Корнелия Нинова, Димчо Михалевски и Петър Чобанов дебатираха увеличението на доходите и премахването на плоския данък. Както вече стана ясно, в предизборната кампания на Владислав Горанов се падна нелеката задача да се изправи срещу острието на социалистите Корнелия Нинова – и двамата са водачи на кандидат-депутатските листи в Софийска област.
Групата на ГЕРБ се обедини около тезата, че плоският данък трябва да се запази и че БСП не са последователни в позицията си.
„Точно вие най-добре не говорете за последователност, защото се отрекохте от политиката на финансовия министър Симеон Дянков и казахте, че тя е грешка, макар че точно Вие г-н Горанов бяхте дясната ръка на Дянков и му държахте химикалката, с която той пишеше бюджетите 4 години. Бюджети, с които спряхте плащанията на държавата към фирмите и замразихте доходите“, контрира го Нинова. Тя се позова на стенограми от заседанията на 41-ия парламент и цитира Владислав Горанов, който хвали Дянков и неговата бюджетната му политика.
“22 пъти повторихте, че политиката и бюджетът, които предлага Дянков, са най-добрите и единствените възможни”, каза още Нинова. Горанов на свой ред обвини Тройната коалицията и Пламен Орешарски за провежданата от тях финансова политика. Нинова му отговори с въпроса: „Вие къде бяхте по това време? Не бяхте ли част от екипа на Пламен Орешарски и защо тогава не изразихте несъгласието си?”.
Представителите на двете опозиционни партии демонстрираха частично съгласие с това, че трябва да бъдат намалени лицензионните и регистрационнните режими за бизнеса. „43 пъти ние от БСП предложихме в 41-то Народно събрание това да бъде направено, 43 пъти вие го отхвърлихте. Сега се сетихте след като вече фалирахте 300 000 фирми“, отбеляза Нинова.
Във вторник социалистите представиха своите мерки за откриването на нови работни места, повишаване на минималната работна заплата, осъвременяване на пенсиите и съживяването на бизнеса. БСП има намерение и да замрази увеличаването на възрастта и стажа за пенсиониране.
Източник: balkanec.bg
Нещо експертно от БСП, което заслужава внимание: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1910909
"...Политиката се определя като лява или дясна според ролята и мястото, отредени на държавата при разпределяне и преразпределяне на богатството. Колкото по-голяма роля на държавата предвижда една партия, толкова по-лява е тя. Колкото по-ограничена е ролята на държавата, толкова по-дясно е управлението...Плоският данък днес отваря ножицата на разликата в доходите. Богатите стават по-богати, бедните по-бедни. Инфлацията изяжда по-бързо малките доходи. Средната класа, колкото я има у нас, преживява, но няма стимули за развитие... Колкото е по-малък доходът на човек, толкова е по-голяма данъчната тежест. .. Решението се нарича прогресивно семейно подоходно облагане...Към днешна дата все повече икономисти отчитат погрешността на елементарното и самоцелно затягане на колана и ограничаването на разходите по време на криза и признават необходимостта от стимулиране на потреблението. В най-висока степен това важи за най-бедната европейска икономика, където орязването на доходите с единствената цел да постигнем балансиран бюджет и потупване по рамото от Брюксел или Вашингтон води до замразяване на икономиката, стабилизиране в зоната на дълбока рецесия и обедняване на населението...Освен недалновидна мярката балансиран бюджет, приложена днес, е крайно дясна и антисоциална... Държавата може, а в икономики, намиращи се в криза и режим на догонване, е длъжна да участва пряко в икономиката . Това е валидно особено в стратегически отрасли, като енергетика, инфраструктура и високи технологии, където първоначалните инвестиции са непосилни за частните инвеститори и непривлекателни поради по-ниската си възвръщаемост. По-прагматичните страни в Източна Европа го разбраха още в началото на прехода. ЧЕЗ, колкото и да не ни харесва, е типичен пример за държавна компания с поведение на частник. Разумното участие на държавата в икономиката е една от причините днес в Полша и Чехия практически да няма криза...Обратна национализация не е възможна, но има начини държавата да започне да изкупува обратно дялове от дружествата... Време е да започнем да вярваме на това как живеем, а не на това как някой ни казва, че живеем..."
от БСП Своге трябва да се скрият и въобще да ги е срам да публикуват и да коментират статии против ГЕРб. Нали ги видяхме, прегърнаха се Жоро и Манолов и започнаха да си бъркат по дупките)))но парите са си пари. Нали Манолов, не можа да станеш мъж ти)))
до мъжа с номер 2:
ей мъжленце,ела да ти бръкна аз в дупката на тебе,гейче страхливо.Да те прегърнат манафите да те прегърнат и никога да не те пускат.
Манолов е много повече мъж от разните брокерчета и търгашчета в общинския съвет в Своге, от хора които са там само за да търсят облаги и да прокарват интригите на Емил Иванов.