“Козаро” спря победната серия на “Скравена” в регионалното дерби

9 Октомври 2022, 19:56
(0) (0)
Прочетена: 1210 1

“Козаро” (Ботевград) спечели домакинството на ФК “Скравена” в регионалното дерби от 4-тия кръг на А ОФГ София с 2:0. Попаденията отбелязаха Мартин Методиев и Христо Георгиев.

Срещата бе доста интересна и интригуваща, тъй като и двата отбора показаха красив футбол, но домакините от “Козаро” бяха по-агресивни от съперника си и заслужи победата. Отборът на “Скравена” също имаше интересни положения, като не успя да ги реализира и записа първата си загуба след трите поредни победи. Също така това беше първа победа за тимът на “Козаро”.

Мартин Методиев откри резултата за “Козаро” в 11-ата минута, след като гостите направиха няколко грешки в защита и крилото реализира в почти опразнената врата.

Домакините вкараха нов гол в 74-ата минута, като Христо Георгиев беше изведен сам срещу вратаря и с хладнокръвен удар успя да прати топката в мрежата.

След тази победа отборът на “Козаро” (Ботевград) се изкачва на четвъртото място във временното класиране, като има 5 точки. Отборът на “Скравена” остава на лидерската позиция с актив от 9 точки.

Източник: Николай Петков

Ключови думи: ФК Скравена , ФК ”Козаро" (Ботевград) , А ОГ София