Лекоатлет на клуб "Правец 92" шампион на България по спортно ходене

6 Април 2013, 17:05
(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 1485 2

Лекоатлетът Ненад Филипович от КЛА "Правец 92" спечели златен медал от държавното първенство по спортно ходене, провело се днес в Балчик.

Филипович е на 35 години от град Ниш, Сърбия. Той е състезател за КЛА "Правец 92" от тази година. Лекоатлетът е участвал на последните олимпийски игри в Пекин и Лондон на 50 км. спортно ходене , като се е класирал на 30 място от 180 участника.

Ненад постигна резултат на 20 км от 1:46,19 ч.

Още един лекоатлет от "Правец 92" взе участие в първенството - . Младен Зиванович успя да се класира на 4-то място при юноши старша възраст.

Председателят на КЛА "Правец 92" Сашо Бункин сподели ,че това е първо участие на лекоатлети от клуб "Правец 92" в държавно първенство по спортно ходене.

Участие във всички възрастови групи в шампионата взеха 131 атлети от цяла България. Организатори са БФЛА, СКЛА Черно море 2005 и СКЛА „Добруджа 99”.

При жените златен медал спечели Радосвета Симеонова от КЛА "Добруджа 99" .