27 Януари 2012, 19:55
(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 2241 0

След 11 поредни загуби от основния си съперник Левски най-накрая успя да победи Лукойл Академик. В спортния комплекс в Правец "сините" надиграха шампионите и спечелиха с 92-77. Левски игра много добре през второто полувреме и със силни изяви на Васил Евтимов и Джарет Хауъл се поздрави с успеха. За Лукойл Академик това е първа загуба в мач от редовния сезон на първенството след 56 поредни победи. За последно тимът загуби именно от Левски на 6 февруари 2010 година. "Сините" пък за последно биха съперника си в плейофите за титлата на 25 май 2010 година.

Двубоят бе равностоен в началото, като нямаше сериозни откъсвания. Лукойл дръпна в един момент с 6 точки, но това бе максимумът. Левски след това намали, а в края на първата част дори бе напред с 20-19.

През втората четвърт двата отбора си размениха няколко силни минути. Първо бе ред на Левски, като "сините" направиха хубави атаки и четири минути преди края на полувремето поведоха с 10 точки. До края му обаче гостите отбелязаха само 2 точки. От другата страна се разигра Бруно Шундов, който отбеляза три поредни тройки, с третата от която Лукойл поведе. Така тимът се оттегли с преднина и на почивката, като резултатът бе 41-37.

Третата част почна много силно за Левски. "Сините" излязоха крайно мобилизирани и почнаха със серия 13-2 поведоха с цели 7 точки. С тройка на Тодор Стойков разликата бе намалена на 2, но пък "сините" пак се възползваха от грешките на съперника и с 12 поредни точки дръпнаха с 14. Гостите задържаха добрия си аванс, а Божидар Аврамов вкара тройка малко преди края на частта и тя завърши 66-55 за Левски.

Само за 27 секунди след началото на последната четвърт домакините вкараха 5 точки и намалиха само на 6. В следващите минути двата тима си разменяха кошове, но разликата не падаше под тези 6 точки. Четири минути и половина преди края Шундов отбеляза и намали на 4. След това обаче "сините" направиха нова серия, която се оказа решителна. След11-1 разликата стана 14 точки и минута и половина преди края си осигуриха успеха.

"Сините" имаха предимство в борбите, като хванаха 13 повече. Арън Харпър и Васил Евтимов завършиха с по 19 точки, а центърът овладя и 16 борби за дабъл дабъл, като имаше много решителни изяви. Американецът Джарет Хауъл също се включи много силно и завърши с 18 точки и 8 асистенции.

За домакините Бруно Шундов приключи с 24 точки, 20 от които преди почивката. Тодор Стойков добави 18 точки, а Брандън Хийт 12 и 6 асистенции.

Източник: bgbasket.com