"Левски" (Елин Пелин) и ОФК "Правец" със зрелищно равенство

9 Май 2022, 12:37
(0) (0)
Прочетена: 1219 0

Отборите на "Левски" (Елин Пелин) и ОФК "Правец"  сътвориха зрелищно равенство 3:3 в първия сблъсък помежду си, част от плейофа за 7-8 място от А ОГ София. Двубоят се игра в Елин Пелин на 8 май (неделя), а зрителите можеха да се насладята на изобилие от попадения и резултатана и ефективна игра.

Гостите първи поведоха в резултата. Росен Паргов бе фаулиран на добра позиция, а след изпълнението на прекия свободен удар, Валери Данов центрира коварно, което принуди домакините да си отбележат автогол - 0:1. Последва нова акция от страна на правчани. Те удвоиха преднината си след бърза контраатака, завършила с пас на Георги Милчев за Цветелин Цаковски. За голмайстора на тима не бе проблем да се справи с опеката на няколко противникови играчи пред наказателното поле, а след това с неспасяем удар направи резултата 2:0 в полза на своите. До края на полувремето цифрите останаха непроменени. След почивката обаче "Левски" (Елин Пелин) се вдигна на щурм и успя да изравни до 2:2. Последва нова промяна на резултата, след като ОФК "Правец" отново си върна водачеството. Цветелин Цаковски центрира за Валери Данов, който направи 3:2 в полза на гостите. До края на мача обаче интригата се запази, а елинпелинци се добраха до равенството и оформиха крайния резултат 3:3. За "Левски" (Елин Пелин) с два гола се отличи Николай Манчевски, а един добави Станислав Иванов.

Реваншът между двата тима е тази събота (14 май) от 17:00 часа в Правец.

Ключови думи: ОФК "Правец" , футбол , А ОГ София - плейофи