"Левски" победи "Лукойл Академик" в нервна среща от финалната серия в Правец

23 Май 2013, 21:35
(0) (0)
Прочетена: 3253 11

Левски поведе с 1-0 в първата среща от финалната серия в Правец, като спечелиха с 88-84. Загубата на шампионите пък е първа у дома във финален двубой откакто те домакинстват в Правец, където имаха 20 поредни успеха във решаващите серии от първенството.
Срещата беше много драматична и оспорваща. Мач №2 е в събота от 15.30 отново в Правец.

Срещата започна много добре за Левски със серия от 9-2, но малко след това Лукойл се разигра и се доближи само на точка. Последва ново откъсване за "сините", които дръпнаха с 8, а след десет минути преднината им бе 6. Точно по средата на втората четвърт Божо Аврамов отбеляза кош и един наказателен удар за серия от 7-0 за домакините, с което те поведоха за първи път след началните секунди на двубоя. Оттук до почивката мачът се развиваше равностойно и с чести смени на водачеството, а след 20 минути Лукойл бе напред само с точка, 46-45.

С тройка на Марко Маринович малко след старта на второто полувреме Левски дръпна с 3 точки и след това продължи да поддържа малък аванс. Такава бе разликата и при 02.36 минути преди края на третата част, когато бе фаулиран Неманя Протич.
Лукойл имаха претенции за 8 секунди в задно поле и нахлуха на терена, поради което им бе отсъдено техническо нарушение. Така "сините" отбелязаха 6 точки за 6 секунди и дръпнаха с 9. Протич вкара и за аванс от 11, но домакините върнаха 5 точки от пасива си. 21 секунди преди края на частта Маринович отбеляза два наказателни удара и така гостите имаха аванс от 70-62 след 30 минути игра.

При 8.8 секунди до края Митко Ангелов бе фаулиран и бе точен на два пъти за 4 точки преднина за "сините". След това домакините не вкараха и така мачът приключи с успех за Левски.

За победителите Марко Маринович вкара 18 точки, 17 добави Неманя Протич, а с 12 завърши Димитър Ангелов.

За Лукойл Дарил Уоткинс записа дабъл дабъл от 24 точки и 10 борби, а Божидар Аврамов наниза 21 точки (3/3 от тройката). С 14 точки и 8 асистенции завърши Брандън Хийт.