Личен рекорд за Везенков в НБА при загуба на Сакраменто от Клипърс

30 Ноември 2023, 08:07
(2) (0)
Прочетена: 923 8

Сакраменто Кингс допусна седмата си загуба в редовния сезон на НБА, като “кралете” отстъпиха на Лос Анджелис Клипърс с 117:131 на “Голдън 1 Сентър”. Българската звезда Александър Везенков се включи от пейката доста силно, и се появи в игра в началото на втората част, и записа лично постижение по минути, както и по точки в НБА.

Крилото игра 24 минути, като това беше първият му мач с най-много минути. Неговото представяне бе доста положително, след като стана третият най-резултатен играч за своя отбор с 13 точки, 5 борби при стрелба 5-7 (71%), а в тройката бе 3-5 (60%).

Везенков завърши мача, ставайки единственият играч от Сакраменто с положителен индекс +/- от 7.

Следващият мач за тимът на Майк Браун е в неделя (4 декември) от 05:00 ч. срещу шампиона Денвър Нъгетс, и ще бъде излъчван по Диема спорт 3!

Ключови думи: Александър Везенков , НБА