Лилов класира Фени на Файнъл 4 с тройка със сирената

3 Април 2012, 23:19
(0) (0)
Прочетена: 2612 0

Иван Лилов е героят на мача между Фени Индустри и Морнар, след като вкара безценни пет точки в последните секунди и подари на отбора си участие във Файнъл 4 на ЕВРОХОЛД Балканска лига. Вторият мач от четвъртфиналната серия бе изключително драматичен и именно българинът реши изхода от него в полза на тима си с тройка в последната секунда за 83-82. Така след 2-0 в серията Фени продължава към полуфиналите, където ще има за съперник единственият български представител сред последните четири Левски. Файнъл 4 започва на 21-ви април, а домакин ще бъде израелският град Ган Нер.
Първите три четвърти на мача протекоха много равностойно, като минимална преднина имаше отборът на Морнар. В края обаче Фени навакса изоставането си от 7 точки, а секунди преди края драмата бе налице. Морнар поведе с три точки, след което Джарид Фрай застана на наказателната линия и вкара един наказателен удар, а след като пропусна втория Фени взе борбата в нападение и Лилов вкара кош за 80-80 при оставащи 4.7 секунди. Последва успешна атака за Морнар, но времето не тръгна и съдиите прецениха, че са изтекли три секунди, т.е. до края оставаха 1.7 секунди, а черногорският отбор водеше с 2 точки. След тайм-аут за Фени Иван Лилов се освободи и бе намерен на 0 градуса от коша, след което наниза тройка със сирената, за да спечели мача за отбора си.
Лилов бе героят на мача за победителите, като вкара общо 21 точки при успеваемост 5/7 от тройката и 2/2 за две точки, а също така подаде 5 асистенции. С 20 точки, 7 борби и 5 асистенции пък завърши Душан Кнежевич.
За Морнар Иван Йеленич наниза 24 точки и добави 6 асистенции. Никола Иванович добави 13 точки, а Лазар Радосавлевич – 11.