Лилов най-резултатен за Фени и със страхотна тройка от центъра

15 Март 2012, 15:13
(0) (0)
Прочетена: 2475 0

Важна победа в предпоследния кръг на македонското първенство записа шампионът Фени Индустри. Тимът на Иван Лилов надигра Торус като гост със 79-66 и в последния мач за сезона ще решава първото място в класирането преди плейофите в директен сблъсък с основния съперник МЗТ Скопие. И двата отбора са с по 21 победи и 4 загуби, а домакин на двубоя през уикенда е Фени.
През първото полувреме на мача двата тима играха равностойно, а на почивката Торус водеше с 5 точки. След паузата обаче Фени се разигра и взе аванс от 2 точки след 30 минути игра. В последната четвърт много силно се представи Иван Лилов, който направи серия от 3 поредни тройки, а общо за цялата част вкара цели 16 точки. С тройките на българина Фени успя да дръпне и в крайна сметка да спечели мача. Лилов игра 28 минути в двубоя и завърши като най-резултатен с 20 точки, а хвана и 6 борби.