7 Юли 2012, 18:59
(0) (0)
Прочетена: 2842 0

Трите гола паднаха през първата половина
Литекс победи с 3:0, втородивизионния  Чавдар Етрополе в първа контрола за това лято и за двата тима. Мачът се игра на градския стадион в Ловеч, пред около 200 зрители и при изключително горещо време. Ръководствата и на двата клуба се бяха уговорили 90-те минути да се разделят на три части от по тридесет минути. Всичко започна ударно за „оранжевите” от Ловеч, които набързо отбелязаха два гола, като в  5-тата  мин.новото попълнение на отбора,  Герасим Заков,  с глава откри резултата след добавка. Преди това младежкият национал Момчил Цветанов -Чико,   стреля, но топката се отби в гредата. В 10-тата мин., 17-годишният юношески национал Никола Колев стреля перфектно от 25 метра и направи за втори път безпомощен стража на Етрополе - Владислав Митев. В 37-та мин. един от най-обещаващите български футболисти- Георги Миланов,  оформи крайния  резултат, след като красиво засече центриране от корнер. До края на срещата  играта се поизравни, а и състезателите се поизмориха под непрекъснато палещото слънце и темпото като цяло спадна. Добри изпълнения за Чавдар показаха: Ерик Почански, Краси Илиев, Ботев, Вълчев и Етов. Наставникът на Литекс –Христо Стоичков,  използва цели 26 футболисти, между които и петима преминали през Етрополе: Емил Грозев, Атанас Димитров, Антон Недялков, Симеон Славчев и Томи Костадинов . Единствено Марин Орлинов бе на трибуните и пропусна двубоя. Старши треньорът на Чавдар - Петър Пенчев пък започна с вратар - Митев и пред него: Стоилков ,Григоров, Мурадов, Вълчев, Илиев, Почански ,Вълчанов, Чочев, Етов и Ботев. По-късно в игра влязоха: вратарят Дончо Николов, който спаси на няколко пъти опасни удари на ловешките  футболисти, като показа котешки рефлекси. Освен Николов,  до края фланелките  „намокриха” и няколко младоци от школата в планинския град.