Лукойл Академик без никакви проблеми за седма поредна победа

(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 1528 0

Шампионите се наложиха над Берое в своята зала в Правец

Лукойл Академик постигна седмата си поредна победа от началото на Булсатком НБЛ. Това стана без никакви проблеми, а шампионите надиграха в Правец гостуващия Берое с 90-61. Лукойл е убедителен лидер в първенството, докато беройци са на осмо място с 2 успеха и 5 поражения. В следващия кръг шампионите гостуват на Балкан, докато Берое е домакин на Спартак Плевен.

Двубоят на практика се реши още в първата част, когато се получи и голямата разлика. При 8-4 домакините направиха серия от 11-2 и преднината им стана 13 точки по средата на частта. След това Берое отбеляза кош, но пък Лукойл вкара последните 10 за първите десет минути, взе голям аванс и до края не срещна трудности.

Основната разлика между двата тима бе в процентът на стрелба. Домакините имаха 55% при 33 успешни от 60 опита, докато беройци бяха с 21 от 61 за 34%. Отделно шампионите имаха предимство в точките от втори шанс - 14 срещу 3, точките след грешки - 23 срещу 11 и точките в подкошието - 40 срещу 16.

Най-резултатен за успеха стана Павел Маринов с 16 точки. Веселин Веселинов се отчете с 15, а 12 добави Девин Грийн.

За гостите от Стара Загора единствен с двуцифрен точков актив завърши Реджи Холмс с 16, а с 9 точки се отчете Васил Александров.