Лукойл Академик едва се спаси след продължение в Ямбол

28 Февруари 2015, 09:07
(0) (0)
Прочетена: 1945 6

Лукойл Академик победи лесно Ямбол в турнира Купа България миналата седмица, но в мач от 19-ия кръг на НБЛ бе на косъм от загуба от същия съперник. В оспорван мач „студентите” се наложиха като гости с резултат 108-103 след продължение. Лукойл Академик беше воден от Мирослав Ралчев в днешната среща след освобождаването на досегашния старши-треньор Йовица Арсич. Тимът има 16 победи и загуба и продължава да е еднолично начело във временното класиране. Ямболии пък са седми с актив 6-11. В следващия кръг от НБЛ Лукойл Академик посреща Балкан, а Ямбол гостува на Берое.

„Студентите” започнаха силно и записаха серия от 11-2 в първите минути, но още преди края на откриващия период домакините стопиха разликата и дори водеха след частта. Играта до почивката беше изключително равностойна и само два пъти разликата превиши 2 точки. Темпото се запази и след подновяването на играта, като водачеството беше сменяно често, а всичко остана да се реши в края. След нови обрати и изравнявания се стигна до 89-89 при повече от минута до края. В оставащото време обаче никой от отборите не отбеляза и мачът влезе в продължение. Лукойл Академик започна силно в добавеното време и бързо натрупа 5-6 точки аванс. На моменти ямболии се приближиха на 3 точки, но класният съперник не позволи обрат.

И двата отбора нанизаха по 15 тройки в мача, като процентът на Ямбол беше доста по-добър – 54% срещу 39% на Лукойл. Академик обаче имаше по-добра успеваемост общо от игра – 52% срещу 51%. Тимът също записа повече асистенции и предизвика повече грешки на съперника.

Дий Браун наниза 35 точки за победителите и добави 10 асистенции за дабъл дабъл. 23 плюс 10 борби добави Никола Драгович, а 16 отбеляза Тери Смит.

За непримиримия отбор на Ямбол над всички с 38 точки беше Тайлър Лейзър, 16 и 8 борби регистрира Стоян Петков, а по 14 вкараха Станислав Говедаров и Костадин Маршавелски (8 борби).

Ключови думи: Лукойл Академик