Лукойл Академик изля гнева си върху Черноморец

24 Ноември 2012, 18:56
(0) (0)
Прочетена: 1426 0

Лукойл Академик разгроми Черноморец като домакин със 121-61. Шампионите започнаха силно първия си мач след тежката загуба от Билбао като домакин и с авторитет взеха победата срещу бургазлии. Тя е тяхна шеста за сезона, като те нямат загуба, а Черноморец е с по три победи и загуби.

Сравнително равностойна беше само първата част, през която „акулите” вкараха 20 точки. След нея обаче Лукойл Академик започна да се откъсва все повече и на почивката водеше с 35 точки. тоталното превъзходство на домакините продължи до края и те направиха разликата 60 точки.

Лукойл превъзхождаше съперника си сериозно във всеки един статистически показател, като имаше цели 70 точки под коша, както и 47% успеваемост от тройката. Най-резултатни за победата с по 21 точки бяха Дарил Уоткинс (8 борби) и Павел Маринов, а 16 добави Девин Грийн. Всички играчи от групата на тима се разписаха в мача.

За Черноморец 23 точки и 6 борби записа Джеймс Тайлър, а 16 вкара Богдан Боев.

В следващия кръг Лукойл Академик посреща Берое.