Лукойл Академик не прости на Рилски Спортист

17 Март 2013, 19:52
(0) (0)
Прочетена: 1563 1

Лукойл Академик победи Рилски спортист с 90-76 като домакин в последния си мач преди третото и последно дерби  срещу Левски за редовния сезон в Булсатком НБЛ. Баскетболистите на Сашо Везенков бяха категорични в победата си, продължавайки да са еднолично на първо място в класирането с 18 победи и 2 загуби. За самоковци това бе край на серията от три поредни победи в първенството, но въпреки това те продължават да са трети с две победи повече от четвъртия Балкан. С днешния мач Лукойл Академик загря за дербито в сряда от 18.00 часа, което също ще се играе в спортния комплекс в Правец.

След равностойно първо полувреме Лукойл Академик реши всичко през третата четвърт. Те започнаха второто полувреме със серия от 11-3, а малко по-късно записаха и 10-0, като се откъснаха с 20 точки напред. През последната част мачът бе доигран, а през последните минути гостите успяха да стопят няколко точки от пасива си.

Отборите овладяха еднакъв брой борби, но Лукойл Академик имаше по-добра успеваемост от тройката – 8/18 за 44% срещу 11/30 (37%) на Рилски. „Студентите” бяха по-добри и в стрелбата общо от игра – 62% - 43%. Те си подадоха 29 асистенции, а съперникът – 14, а също така вкараха близо два пъти повече точки под коша – 54-28. И двата отбора извършиха малък брой нарушения – 14 на Лукойл и 15 на Рилски.

Всички баскетболисти от състава на победителите, с изключение на един, влязоха в игра и се разписаха. Най-резултатен с 19 точки бе Димитриос Харитопулос, който хвана и 6 борби, а 13 точки и 7 асистенции добави Брандън Хийт.

За Рилецо Анджело Калояро записа 16 точки и 9 борби, а 15 плюс 5 добави Станислав Ваклинов. В игра не влезе Тери Смит.