2 Май 2014, 20:37
(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 1434 0

Лукойл Академик е на полуфинал в ТЕСИ НБЛ, след като отстрани Черноморец с 2-0 победи в четвъртфиналната фаза. „Студентите” спечелиха днешния втори мач между отборите със 119-79 в зала „Бойчо Брънзов” в Бургас. Така за бургазлии сезонът приключи, а „студентите” ще срещнат Черно море Порт Варна в полуфиналната фаза, в която се играе до три победи от пет мача.

„Студентите” се откъснаха напред още в началото на срещата и имаха двуцифрен аванс след една четвърт. Те запазиха комфортен аванс до почивката, през третата част увеличиха разликата до 30 точки, а през последната – до цели 40, за да си тръгнат с разгромна победа.

Лукойл Академик овладя с 16 борби повече и имаше далеч по-добра успеваемост в стрелбата – 11/23 (48%) за три точки срещу 8/26 (31%) на съперника, както и 70% срещу 40% общо от игра. Шампионите вкараха 76 срещу 26 точки в подкошието, 16-2 от втори шанс и 23-12 след грешки на противника.

Седем баскетболисти на Лукойл записаха двуцифрен актив в мача, като 25 точки отбеляза Юре Лалич, а 24 – Александър Янев.

За домакините петима вкараха повече от 10 точки, като със 17 се отличи Любен Пасков, а с 15 и 7 борби – Тодор Тодоров. За тима дебютира 14-годишният Стоил Аладжов, който бе близо 2 минути на терена и завърши с 2 точки от единствената стрелба.