Лукойл Академик победи Ямбол в Правец

16 Март 2014, 10:04
(0) (0)
Прочетена: 1729 1

Лукойл Академик записа очаквана победа като домакин на Ямбол със 107-75 в мач от 20-ия кръг на ТЕСИ НБЛ. „Студентите” се откъснаха напред още през първото полувреме и поддържаха комфортна преднина през второто, за да направят серията си от поредни победи 12. Те продължават да са едноличен лидер в класирането с актив 17-1, а ямболии са пети с 10-8. В следващия кръг шампионите гостуват на Спартак Плевен, а Ямбол ще бъде домакин на Черноморец.

След доста равностойни първи 6 минути на срещата Лукойл успя да си създаде малка преднина от 6 точки, която се запази до средата на втория период. Със силна серия от 12-2 домакините направиха разликата на почивката 16 точки за 54-38. Комфортният аванс на „студентите” се запази през цялата трета четвърт, а през последната се увеличи още, за да стигне границата от 30 точки. В последните минути срещата бе доиграна, а Лукойл спокойно стигна до победата.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив. Силен дебют направи Марко Килингсуърт, който вкара 16 точки и добави 8 борби и 5 асистенции. За тима дебютира и Антъни Уийдън, който завърши с 12 точки. Аландо Тъкър записа 16 плюс 11 борби за успеха.

За гостите капитанът Станислав Говедаров наниза 17 точки, а 12 вкара Станислав Славейков.

Ключови думи: Лукойл Академик