Лукойл Академик поведе с 1-0 на Рилски спортист в Правец (Снимки)

7 Май 2013, 19:12
(0) (0)
Прочетена: 2154 0

Лукойл Академик победи Рилски спортист в първия мач от полуфиналната серия между отборите с 96-85. В последните минути от първата част резултът бе изравнен 22-22 от гарда на Рилски спортист Тери Смит.

Във втората част Лукойл Академик успя да натрупа преднина, като я запази до края.  Домакините водеха през по-голямата част от първата четвърт на мача, но Рилски бе плътно зад тях и в края й изравни резултата. Минималната разлика се запази до 2 минути преди почивката, а в края на полувремето „студентите” записаха серия от 10-3, която ги изведе напред при 48-38. Те поддържаха двуцифрена преднина през цялата продължителност на второто полувреме и си осигуриха последни минути без голямо напрежение.
Отборите бяха равностойни по брой борби под коша, но домакините вкараха почти два пъти повече точки там – 54-28.

Лукойл имаше много добра успеваемост общо от игра – 62% срещу 47% на съперника, отне с 6 топки повече и извърши с 3 технически грешки по-малко.

Най-резултатни за Лукойл Академик с по 21 точки бяха Брандън Хийт (6 отнети топки) и Димитриос Харитопулос (5 борби). 18 вкара Томас Масамба, а с 14 точки и 7 асистенции се включи Боян Попович. В мача не игра Павел Маринов.

Най-резултатен за Рилски спортист беше Христо Захариев вкара 22 точки, а 19 добави Тери Смит. Бракстън Дюпри завърши с 13 точки, а дабъл дабъл от 12 и 10 асистенции регистрира Бранко Миркович.

Лукойл Академик поведе с 1-0 в собствената си зала в Правец, а тимът ще бъде домакин и на втория мач от серията, която се играе до 3 победи. Отборите ще се срещнат на 9-и май (четвъртък) от 20.00 часа.