Лукойл Академик разби Шарльороа в Белгия

5 Декември 2012, 08:10
(0) (0)
Прочетена: 2362 0

Лукойл Академик записа убедителна победа като гост на Шарльороа и запази шансове за класиране във втората фаза на Еврокъп. „Студентите” взеха ценната победа с резултат 79-61 и всичко зависи от два мача до края на групата. Първо, утре Будучност трябва да загуби като домакин на Билбао, а след това в последния кръг българският шампион да победи черногорския тим с повече от 3 точки. До момента Лукойл е с 2 победи и 3 загуби в група В, а Будучност - с три победи и загуба преди мача си от настоящия пети кръг. Ако черногорският тим спечели утре обаче "студентите" ще загубят всякакъв шанс за втората фаза.

Мачът започна със страхотна серия на Лукойл Академик и след почти четири минути игра таблото показваше 11-2 в полза на българския тим. В средата на периода тя дори стана двуцифрена, но в следващия минути домакините я намалиха на 6 точки. Девин Грийн бе под пара през тези първи 10 минути, през които вкара 13 точки, а нова голяма серия на "студентите", този път от 12-2 ги изведе с цели 16 точки напред - 29-13 и им даде добро настроение за мача.

Българският шампион започна втората четвърт не по-слабо от първата. След серия от 8-0 разликата се доближи до границата от 20 точки, а Лукойл властваше на терена. В тези минути много силно се включи Брандън Хийт, а останалите продължиха да са на ниво. Четири минути преди почивката резултатът беше 42-21, а Лукойл Академик вървеше по най-правилния път към победата. След 20 минути на терена разликата бе 19 точки в полза на баскетболистите на Марин Докузовски – 47-28.

Шарльороа определено играеше по-добре след почивката, отколкото през първото полувреме, и намали разликата. През цялата продължителност на третата четвърт тимът бавно се приближаваше до Лукойл, като след нея разликата беше 11 точки – 49-60. Все пак българският тим имаше комфортна преднина в голяма степен подсигурена победа.

Лукойл Академик даде да се разбере, че няма дори да позволи на съперника си дори да помисли за обрат, увеличавайки разликата в своя полза над 20 точки в първите минути на последната част. Отборът доигра мача с авторитет и си тръгна с това, за което отиде – авторитетна победа.

Лукойл Академик имаше добра успеваемост от тройката – 7/17 за 41%, а съперникът – едва 1/12 (8%). Отборите бяха равностойни в процентите за две точки, а Лукойл овладя с 5 борби повече. Освен това „студентите” извършиха само 15 лични нарушения срещу 22 на съперника.

Девин Грийн записа 22 точки и 7 борби за победителите, а Дарил Уоткинс се включи с 14 плюс 9. 16 вкара Мохамед Абукар, а с по 8 завършиха Брандън Хийт и Томас Масамба.

За Шарльороа Мат Уолш вката 14 точки, а с 12 плюс 8 борби се отчете Дерик Алън.

Последната среща на Лукойл Академик от групата е на 12-и декември като домакин на Будучност в зала "Универсиада".