Лукойл Академик с драматична загуба от Будучност

14 Ноември 2012, 22:38
(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 2576 0

Лукойл Академик загуби драматично от Будучност втория си мач от груповата фаза на Еврокъп. Отборите се срещнаха в столицата на Черна гора Подгорица, а след изключително оспорвана среща, изпълнена с обрати, домакините се наложиха с крайното 75-72. Разликата бе минимална през целия мач, а в края домакините се възползваха по-добре от възможностите си и взеха успеха. До момента и двата отбора имат по една победа и загуба в група В.

През първите четири минути на срещата отборите си разменяха кошове и след четири изравнявания резултатът бе 10-10. В средата на първата четвърт домакините записаха серия от 7-0 и поведоха с резултат 21-12. „Студентите” обаче успяха да намалят дефицита си до края на първата четвърт и изоставаше само с 4 точки след нея - 19-23.

С добро начало на втората четвърт Лукойл Академик успя на свой ред да поведе в резултата и запази минимална преднина. Будучност обаче следваше българския шампион неотлъчно и често разликата беше само 1-2 точки. По-малко от минута преди почивката резултатът бе изравнен при 41-41, а след като си размениха по още един кош, отборите се оттеглиха на полувремето при 43-43.

След подновяването на играта Будучност бе по-добрият отбор и поведе с 5-6 точки, като продължи да е напред през почти цялата четвърт, а на моменти разликата стигна 8 точки. „Студентите” обаче успяха да я наваксат още до края на десетката и изравниха при 60-60.

Отборите тръгнаха много равностойно през последната част, а резултатността им бе много ниска. При 3 минути и половина преди края резултатът беше 68-68, а Марко Попович изведе Будучност напред при 70-68. Последва точкова суша, като Владимир Михайлович наниза тройка и направи разликата 5 точки. 15 секунди преди края Мохамед Абукар вкара два наказателни удара за 70-73, но времето до края бе прекалено малко за обрат.

За Лукойл Академик най-резултатен с 15 точки бе Мохамед Абукар, който хвана и 4 борби. Дарил Уоткинс се включи с 14 и също овладя 4 борби, а 11 наниза Брандън Хийт.

За Будучност Чедомир Витковац завърши с 16 точки. 15 добави Владимир Михайлович, а 14 регистрира Душко Бунич.

Източник: bgbasket.com