Лукойл Академик с победа в първата си контрола

7 Септември 2012, 21:30
(0) (0)
Прочетена: 1584 0

Лукойл Академик записа победа в първата си контролна среща преди сезона. Българският шампион се наложи над Арис Солун като домакин в Правец с резултат 58-52. Арис ще остане в България още няколко дни, като на 9-и септември ще срещне Левски, а на 11-и ще изиграе още една проверка с Лукойл Академик.

Днешният мач започна добре за Лукойл Академик, като отборът поведе още от началото и след 10 минути игра имаше аванс от 6 точки – 17-11. През втората четвърт пък и двата отбора имаха много ниска резултатност, а разликата бе намалена с 2 точки за 25-21 на почивката. Много силна трета четвърт за „студентите” запази преднината им и те бяха все по-близо до победата, като след 30 минути водеха с 44-37. До края темпото и разликата се запазиха и Лукойл надделя в срещата.

Най-резултатни за победителите с по 14 точки бяха Дарил Уоткинс и Брандън Хийт, които вкараха по 14 точки, 11 добави Мохамед Абукар, а с 9 се отчете Девин Грийн.