Лукойл Академик с рутинна победа при дебюта на Боян Попович

(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 3614 1

„Студентите” се справиха с Черно море Порт Варна като домакини

Лукойл Академик записа лесна победа при дебюта на новото си попълнение Боян Попович. „Студентите” се наложиха над Черно море Порт Варна в Правец с резултат 87-65. Така те се върнаха на победния път след загубата от Левски в дербито на шампионата миналата седмица. До момента шампионите поделят първото място в класирането със „сините” с по 11 победи и 2 загуби. Варненци пък са шести с актив 5-7 и мач по-малко.

Мачът започна с много равностойна игра, като през първата част гостите играеха като с равен с шампионите. Малко преди края на първата част резултатът бе равен, а след нея домакините водеха с 21-19. С началото на втората десетка обаче баскетболистите, водени от Мирослав Ралчев, бързо се откъснаха напред и направиха разликата двуцифрена. След едно полувреме и резултат 23-7 през втората част таблото показваше 46-28. Варненци намалиха дефицита си малко след подновяването на играта, но съперникът бързо успя да си върне комфортния аванс. До края не се случи нищо изненадващо и Лукойл взе логичната победа.

Лукойл Академик овладя с 9 борби повече и вкара с 16 точки повече под коша. Освен това отборът си подаде повече асистенции и въпреки равния процент за три точки, имаше по-добра успеваемост общо от игра – 52% - 39% и от наказателната линия – 81% - 62%.

Девин Грийн вкара 14 точки и овладя 9 борби за победителите, а по 11 нанизаха Брандън Хийт, Томас Масамба и Дарил Уоткинс. Дебютиралият Боян Попович завърши със 7 точки, 4 асистенции и 3 борби.

За варненци Лари Хол завърши със 17 точки и 9 борби. По 14 вкараха Асен Великов и Любиша Върчел (11 борби).