Лукойл Академик се справи много трудно с Балкан у дома

10 Март 2012, 20:05
(0) (0)
Прочетена: 2798 0

Много трудна победа в поредния 21-ви кръг от мъжката НБЛ записа отборът на Лукойл Академик. Шампионите изненадващо имаха доста проблеми преди да надиграят съседите от Балкан у дома с 86-77. Ботевградчани направиха силен мач и затрудниха максимално съперника си. Добро начало на последната част обаче даде аванс на Лукойл, който те запазиха до края. Така тимът остана начело в класирането с 19 победи и 2 загуби, а ботевградчани са шести с баланс 7-13.

Балкан показа от самото начало, че не се е разходил няколко километра до Правец просто, за да изиграе мача и поведе на два пъти в първата част. Серия от 6-0 за домакините им даде аванс от 4 точки, като той остана такъв и след десет минути за 20-16.

Лукойл продължи да води през почти цялата втора четвърт, като най-големият аванс за тима бе 7 точки. Преднината не мина тази граница, а балканци бяха все така близо до съперника си. 70 секунди преди почивката гостите дори излязоха напред с 2 точки, а Лукойл изравни в последната секунда за 38-38 след 20 минути игра.

След паузата Балкан продължи да играе добре, особено в защита, и не след дълго тимът дори натрупа малка преднина. Четири след началото на второто полувреме "зелените" вече бяха напред със 7 точки след тройка на Любомир Лилов. Те водеха в резултата до минута преди края на частта, когато Тодор Стойков вкара кош и фаул и даде точка аванс за домакините. Станимир Маринов вкара тройка за гостите, но Бруно Шундов отговори със същото и след тази част Лукойл водеше с 58-57.

Последната четвърт почна повече от добре за домакините, които направиха серия от 8-0 и дръпнаха с 9 точки, което бе и най-голямата разлика в срещата до момента. Маринов върна три точки за гостите, но с тройка наБожо Аврамов и кош на Стойков преднината стигна до 11. Балкан върна бързо тези 5 точки и намали изоставането си. Минута и половина преди края Лукойл пак направи разликата 10 точки с тройка на Шундов и това окончателно реши срещата.

Именно хърватинът Шундов бе най-резултатен за успеха с 20 точки. Капитанът Тодор Стойков отбеляза 19 точки, а по 11 добавиха Божидар Аврамов и Павел Маринов.

За гостите от Ботевград Станимир Маринов завърши с 22 точки. Центърът Айзея Мартин се отчете с 13 точки, а Димитър Филипов вкара 11.