17 Ноември 2012, 19:52
(0) (0)
Прочетена: 2166 0

Шампионите взеха петата си победа за първенството

Лукойл Академик постигна петата си поредна победа в мъжката Булсатком НБЛ. Шампионите стигнаха до рутинен успех у дома след 89-64 над Ямбол. Така тимът остава едноличен лидер в първенството и вече е две победи пред всички останали в класирането, като ямболии са с баланс 3-2. В следващия кръг Ямбол е е домакин на Спартак Плевен, а Лукойл Академик гостува на Черноморец.

Шампионите стартираха ударно мача и за по-малко от седем минути поведоха с 23-5. Те продължиха да имат аванс и след това, а серия от 8-0 през втората част доближи гостите само на 4 точки. Много набързо обаче домакините се откъснаха отново, а до края поддържаха двуцифрена преднина, която така и не бе застрашена сериозно. Самият мач пък завърши с атрактивно изпълнение на Брандън Хийт, който вкара тройка от центъра с последната сирена.

Голямата разлика в двубоя дойде от точките след грешки на противника. Тя бе в полза на домакините, които отбелязаха 32 такива точки срещу 12 за ямболии. Отделно гостите имаха и 9 грешки в повече и това също оказа влияние в мача. Домакините пък отбелязаха 8 тройки от 18 опита за 44%, докато ямболии бяха едва 3 от 16 за 19%.

Най-резултатен за победителите бе Девин Грийн с 21 точки. Брандън Хийт добави 17 точки, 6 борби и 5 асистенции, а Божидар Аврамов се отчете с 15 точки.

За гостите Мартин Дурчев отбеляза най-много - 20 точки. Браян Ормън направи дабъл дабъл с 16 точки и 13 борби, а Лука Секлоча вкара 12 точки.