Лукойл Академик спечели дербито срещу Левски - (снимки, видео)

2 Ноември 2012, 22:31
(0) (0)
Прочетена: 3279 1

Лукойл Академик спечели дербито срещу съперника си Левски. В зала в Правец шампионите победиха с 91-64. Те започнаха силно срещата, като до края не дадоха шансове на "сините". В следващия кръг от Булсатком НБЛ Лукойл Академик гостува на Черно море Порт Варна.

Лукойл Академик започна отлично мача и вкара първите 7 точки в него, а в четвъртата минута резултатът вече бе 16-6. След това тимът контролираше нещата и след първата част домакините водеха с 26-13. През цялата втора те поддържаха своята преднина, като тя се увеличи в последните 27 секунди, когато домакините отбелязаха 6 точки. Първо бе отсъдено нарушение срещу Мохамед Абукар, но то бе свирено със закъснение и това породи протести от пейката на Левски довели до техническо нарушение. Така разликата набъбна и на почивката Лукойл Академик вече бе напред с 51-30.

Сериозната разлика между двата отбора дойде от играта в защита на Лукойл Академик. Отборът на Левски да направи цели 26 грешки срещу едва 11 за домакините. От друга страна шампионите имаха и 53% стрелба при 34 успешни от 64 опита, докато Левски бе с 23 от 56 или 41%. Всичко това компенсира фактът, че "сините" имаха 8 борби в повече, включително 5 в нападение.

Мохамед Абукар бе най-резултатен за Лукойл с 21 точки. Дарил Уоткинс се отчете с 18 и 9 борби, а Девин Грийн добави 14. Тодор Стойков отбеляза 12 точки.
Павел Иванов от Левски отбляза 13 точки, а 11 - Марко Маринович.