2 Февруари 2013, 20:14
(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 1928 0

Шампионът на България – Лукойл Академик записа втора поредна победа под ръководството на Сашо Везенков, след като тази вечер "студентите" се наложиха при гостуването си на Черноморец (Бургас) с 88:80 в двубой от XV кръг на НБЛ.

Дарил Уоткинс беше най-полезен за гостите и приключи с "дабъл-дабъл" – 19 точки и 11 борби, а Божидар Аврамов и Брендън Хийт завършиха съответно с по 16 и 12 точки.

За "Акулите" с 14 точки се отличи Богдан Боев, Петър Ракович и Джеймс Тейлър вкараха по 13 точки, а Иво Славчев завърши с 11 точки.

Шампионите започнаха много отпуснато срещата и определено очакваха съперникът им сам да се победи. След първите десет минути гостите имаха само три точки аванс – 19:16, но през втората четвърт, въпреки многото грешки, "студентите" все пак се сетиха да играят и се откъснаха напред с малко по-голяма разлика – 39:31.

Третият период премина изцяло в полза на Лукойл, след като хората на Везенков вложиха малко усилия и преднината им стана двуцифрена – 64:50. Това отново внесе спокойствие в редиците на гостите, но Черноморец не мислеше да се предава.

Възпитаниците на Дечо Коешинов тръгнаха да търсят обрат, но времето се оказа прекалено малко и единственото, до което успяха да се доберат баскетболистите на Черноморец намаляване на пасива до осем точки, за крайното 80:88.

Източник: Агенция Спортал