Лукойл победи Левски в мач с голямо напрежение (Снимки)

20 Март 2013, 21:01
(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 2533 4

Лукойл Академик на практика си осигури първото място в редовния сезон на първенството. Шампионите победиха основния си конкурент Левски в оспорвана битка в дербито на баскетболната лига с резултат 98-94.

Двата тима изиграха много интересен мач, който държеше всички под напрежение до последно. Двубоят беше много оспорван и това доведе до много нерви и в двата отбора. И от двете пейки нападаха съдийските отсъждания. Нервите бяха показани и на терена.
Първата част на двубоя завърши с равен резултат 24-24. В началото на 2-та част Лукойл Академик поведе с 8 точки и резултатът вече беше 32-24.

В оставащите 5 минути и 25 сек. до края на 3-та част резултатът отново беше изравнен на 62-62. В края на частта Левски поведоха с 69-68, но не за дълго. Павел Маринов отбеляза тройка и разликата стигна 10 точки. С кош на Неманя Протич в края на частта тя стана 8 и преди последните десет минути Лукойл Академик водеше с 80-72.

С няколко добри изяви на Стефан Георгиев гостите намалиха на 3 точки. След това двата тима продължиха кош за кош, но Левски така и не успяваше да свали под 3. Така шампионите удържаха напора на съперника в края и спечелиха мача.

Най-резултатен за победата на домакините бе Боян Попович с 18 точки, а Брандън Хийт добави 16. Тодор Стойков отбеляза 11 точки.

За гостите Марко Маринович бе най-добър с 24 точки, 8 асистенции и 5 борби. Младен Пантич се отчете с 16 точки и 11 борби, а също 16 точки имаше Павел Иванов. През второто полувреме пък в игра въобще не влезе Чавдар Костов, който остана с 14 минути и 4 точки.

Източник: видео bTv