Лукойл с първа победа, запази шансове в ЕвроЧалъндж

2 Декември 2014, 22:27
(0) (0)
Прочетена: 1565 0

Лукойл Академик постигна първата си победа в ЕвроЧалъндж, но точно в най-важния момент. "Студентите" избегнаха елиминация от група В, като победиха убедително Кьорменд в Унгария, със 76:63.

Голямата разлика бе важна, и заличи пасива от пет точки, с които Лукойл загуби в първата среща от този тим, в Самоков.

Въпреки че бе само с 10 души в Унгария, от които само осем се появиха в игра, отборът на Йовица Арсич се представи повече от добре, като владееше инициативата от началото до края.

Без един от чужденците си, Килиън Ларсен, който не е играл за Лукойл вече в четири мача, "студентите" пак нямаха проблеми.

Силна серия в началото позволи на българския тим да вземе двуцифрена преднина още в първите минути.

Лукойл имаше аванс от 14 точки на почивката, и въпреки че загуби третата част, не позволи да се стопи сериозно добрата преднина.

Когато Кьорменд видя някакъв малък шанс за обрат, и смъкна до под 10 точки изоставането си, треньорът на унгарците бе изгонен от пейката, и след това за Лукойл остана по-лесно да довърши задачата си.

Чарлз Томас завърши с 20 точки и осем борби за успеха, 18 точки добави Тери Смит, а Бруно Шундов се отчете с 11 точки.

За Кьорменд 16 вкара Марко Попадич.

Така Лукойл запази шансове да продължи напред в турнира, но той минава през две задължителни победи и благоприятно развитие на останалите срещи. Следващата седмица Лукойл ще приеме естонския Тарту Рок в Самоков.