Младежите равни с Лукойл през второто полувреме, но загубиха с 33

15 Декември 2012, 20:04
(0) (0)
Прочетена: 2216 0

Трима българи най-резултатни за шампионите

Лукойл Академик спечели рутинна победа срещу TESY България (20) и прекъсна серията си от загуби от Балкан в Булсатком НБЛ и Будучност в Еврокъп. Въпреки че младежките национали спечелиха последната част, разликата в полза на шампионите в края бе 33 точки – 96-63. Марин Докузовски даде повече шанс за изява на българите в състава на шампионите, които бяха и основните точконосители на тима в мача. До момента Лукойл има 8 победи и загуба, а младежите са с 9 поражения.

Лукойл Академик се откъсна напред още в началото и след 10 минути игра имаше аванс от 14 точки – 27-13. Разликата продължи да се увеличава до почивката, когато стана 33 точки. равенство през второто полувреме, след като отборите спечелиха по една част с по 4 точки разлика, запази тази разлика и в крайния резултат.

Най-резултатен за победителите бе Веселин Веселинов с 22 точки за само 22 минути игра. Павел Маринов се включи със 17, а 15 плюс 6 борби записа Николай Колев.

За младежите Алекс Симеонов изигра силен мач и записа 26 точки и 7 борби, а 12 вкара Николай Грозев.

В следващия кръг Лукойл Академик гостува на Спартак Плевен.