Сряда, 23 Април 2025, 02:12

Над 30% от участниците в лятната стажантска програма на Електрохолд останаха на работа в групата

12 Септември 2023, 11:55
(0) (0)
България - Новини
Прочетена: 543


През тази година 28 студенти и ученици избраха платени стажове с електроинженерни специалности.

Над 30% от стажантите, които се включиха в лятната програма на Електрохолд тази година, ще останат на работа в компаниите от групата.


През това лято 28 студенти с електроинженерни специалности и ученици от професионалните гимназии в Западна България избраха платените стажове на Електрохолд. На официална церемония в Техническия университет в София всички те получиха сертификати.

Стажантите бяха поздравени от инж. Георги Миков, изпълнителен директор на ЕРМ Запад, който ги приветства с избора им на професия и им пожела успешна реализация в енергийния сектор.

Платените стажове са една от най-дългогодишните инициативи на Електрохолд в подкрепа на професионалното образование и създаването на подготвени и мотивирани млади хора за българската електроенергетика. Те дават възможност на участниците да придобият практически умения в реална работна среда, осигуряват им опитни наставници, предоставят им ценен опит за работа в екип и изграждат у тях социални умения.

При закриването на лятната програма стажантите и техните наставници се включиха в доброволческа инициатива за направа на къщички за птици, които ще бъдат монтирани от служители на ЕРМ Запад в училища и детски градини.

Дейностите са част от активната политика на компанията за опазване на околната среда.

Вече 15 години Електрохолд подпомага подготовката на млади хора в сферата на енергетиката. Успешно завършилите стажантската програма са 1058, като над 200 от тях са част от екипите на дружествата на Електрохолд, включително и на ръководни позиции.



Източник: Електрохолд България

Ключови думи: Електрохолд

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (8)

Одобрявате ли въвеждането на еврото и в България?

Анкета » коментари (8)

Одобрявате ли въвеждането на еврото и в България?

отговори
Да (97)
70% Complete
Не (301)
70% Complete
Не мога да преценя (11)
70% Complete