Никакви проблеми за Лукойл Академик в Бургас

19 Април 2015, 10:54
(0) (0)
Прочетена: 1363 0

Лукойл Академик записа безпроблемна победа като гост на Черноморец в Бургас. В мач от предпоследния кръг на НБЛ „студентите” се наложиха с резултат 106-70 и записаха своята 22-ра победа, продължавайки да не могат да бъдат изместени от първата позиция. Бургазлии пък са на предпоследната позиция, на която ще завършат редовния сезон, с 2 победи и 21 загуби. В последния кръг преди плейофите Лукойл посреща Черно море Порт Варна, а Черноморец гостува на Берое.

Гостите започнаха да се откъсват напред още от началото на срещата, като на моменти през първия период разликата стана двуцифрена, а през цялата втора десетка остана такава и на почивката беше 19 точки. Отборите вкараха общо 63 точки през третия период, а Лукойл продължи да води, като в последните 10 минути направи победата си разгромна.

Лукойл наниза цели 13 тройки при успеваемост 52%, а стрелбата на тима общо от игра беше 63%. Бургазлии спечелиха борбата под коша с 35-33, но това не им помогна, след като извършиха 26 грешки срещу 14 на „студентите”. Гостите си подадоха 29 срещу 16 асистенции.

Седем баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, а всички в състава за мача влязоха в игра и вкараха точки. Най-резултатен с 16 точки беше Никола Драгович, 14 отбеляза Веселин Веселинов, а 13 – Самуел Франсис.

За Черноморец Емил Бинев регистрира 18 точки и 7 борби, а по 13 и 5 асистенции записаха Любен Пасков и Константин Коев.