Общински съвет Ботевград утвърди 1 100 лв. заплати на кметовете на кметства
На днешното извънредно заседание 20 общински съветници подкрепиха предложението на кмета Георги Георгиев за увеличение на неговото трудово възнаграждение и тези на кметовете на кметства. Петима съветници се въздържаха и трима гласуваха против.
Увеличението се налага, поради промени в законовите разпоредби. Кметът Георгиев попита кметовете на кметства, дали са доволни от новите си заплати и заяви, че „работната заплата трябва да се заработва качествено и количествено”. Това той каза в отговор на съветника Иван Гавалюгов, който посочи, че преди по-малко от два месеца ОбС гласува увеличение на заплатите на кметовете с 40%.
„По-работливи ли станаха”, попита съветникът. Градоначалникът даде отговор, че „не са неработливи”, имал е забележка само към един от тях, но впоследствие той е „изпълнил някои свои задачи”. „Кметовете много неща не вършат не, защото не искат, а защото законът толкова им позволява”.
В хода на дискусията стана ясно, че увеличението на заплатата на кмета на общината е в максималния допустим размер, а на кметовете - не. „Аз така работя, че си заслужавам заплатата, а за тях така съм преценил”.
Считано от 01.01.2014г. промените в размера на заплатите на кмета на общината и на кметовете на селата са както следва:
Георги Георгиев - кмет на община Ботевград – 2400лв.
Сашо Денкин – кмет на с. Врачеш – 1100 лв.
Веселин Драганов – кмет на с. Трудовец – 1100 лв.
Иван Иванов – кмет на с. Скравена – 1100 лв.
Георги Георгиев – кмет на с. Новачене – 1100 лв.
Даниел Дилов – кмет на с. Литаково – 1100 лв.
Източник: balkanec.bg
brawoooo
da mu sera v ustata
Възмутително!
Такава скромност, такова чудо, как не ги е срам.
а кога ще има пари за новородените деца в общ. Ботевград
Безкрайна наглост.
А дали г-н кмета го интересува, че учителите трябва да преживеят месеца с 500 лв? Със сигурност НЕ, защото вкрая на годината им обира преходните остатъци
Имам въпрос към селските кметове. Може ли публично да разкажат как минава един техен работен ден? Какви проблеми са решили в селото си, как работят за спазване на закони и наредби. Защо, когато отчитат дейността си цитират направеното от общината? Ако е ремонт на училище - то и селския кмет го е направил, ако е "пречиствателна странция" пак селския кмет отчита и т.н.
Мълчи, народе! Трай си! Бори се да свързваш двата края!
Живея в Трудовец. Нямам усещането за съществуване на кмет