ОФК "Костенец" надделя над "Ракитин" (Трудовец) в голов спектакъл

15 Май 2022, 15:56
(0) (0)
Прочетена: 1379 14

Отборите на ОФК "Костенец" и "Ракитин" (Трудовец) спретнаха истинско голово шоу в двубоя помежду си, част от шампионските плейофи в А ОГ София. Двата тима се изправиха един срещу друг на 14 май в Костенец, като срещата бе част от 3 кръг на плейофите (1-6 място) в първенството на четвъртата ни футболна дивизия за Софийска област. Сблъсъкът завърши 5:4 в полза на домакините.  Двубоят бе истинско срелище, като головете "валяха" един сред друг, а вероятно няма зрител по трибуните, който да е останал разочарован от крайния резултат.

Гостите първи поведоха в резултата, след като наложиха преса върху противниковата отбрана, а Краси Алипиев се озова сам срещу вратаря и реализира за 1:0 в полза на "Ракитин". До края на първата част повече голове не паднаха, а нищо не предвещаваше дъжда от попадения, който се "изсипа" през второто полувреме.

Приказката за трудовчани продължи, след като те покачиха преднината си на 2:0 чрез Антон Димитров. Неговият гол отново бе плод на преса в предни позиции, която принуди домакините да сбъркат, а гостите от своя страна да реализират. В средата на частта интригата бе върната, след като ОФК "Костенец" получи дузпа в своя полза, която превърна в гол. Въпреки претенциите от страна на щаба на "Ракитин" за несправедливо отсъждане на главния рефер, наказателният удар бе факт и играта продължи.

Играчите на ОФК "Костенец" се вдъхновиха от развитието на събитията и се добраха до равенството не след дълго при 2:2. Интригата обаче се заплете още повече, след като гостите отново поведоха чрез гол от пряк свободен удар на Илиян Генов за 2:3. Радостта на трудовчани не трая дълго, след като съперникът им показа характер и успя да изравни до 3:3 почти веднага.

Драмата беше пълна в заключителните минути, тъй като "Ракитин" поведе още веднъж и почти сигурно изглеждаше, че ще отмъкне победата. Ивелин Любомиров се разписа от пряк свободен удар, и направи резултата 4:3 в полза на трудовчанския тим. Още в следващата атака обаче домакините отново показаха зъби и изравниха до 4:4.

Боян Макавеев пък можеше да подпечата успеха за трудовчани, след като бе изведен очи в очи с вратаря, но пропусна. Така се стигна до последната минута в мача, когато ОФК "Костенец" някакси измъкна успеха с финален щурм и гол миг преди края за крайното 5:4. За домакините над всички бе Петър Димитров със своя хеттрик, а по веднъж се разписаха Кристиян Димитров и Ради Стаменов

Във временното класиране на финалната шестица "Ракитин" остава на 4-ото място с 3 точки, а ОФК "Костенец" е 3-и с 6 пункта. В следващите си мачое трудовчани приемат "Сините орли" (Своге) на 22 май (неделя) в Трудовец от 17:00 часа, докато костенчани отново са домакини, този път на лидера до момента "Ком" (Годеч)

Ключови думи: ФК ”Ракитин" (Трудовец) , А ОГ София - плейофи