Отборите на ОФК "Правец" и "Сините орли (Своге) не излъчиха победител в дербито на 4-ия кръг от А ОГ София - Запад и завършиха при равенство 1:1. Срещата се игра на терена с естествено покритие, част от базата на БФС в Правец.
Правчани изиграха слабо първо полувреме, в което отстъпиха инициативата на своя съперник и не успяха да намерят верния ритъм на игра. В хода на играта се случи много неприятен инцидент, при който пострада футболистът на ОФК "Правец" Валери Данов, който трябваше да бъде извозен с линейка, тъй като получи тежък удар в главата след сблъсък с футболист на гостите. В 30-ата минута вратарят Мартин Кирилов трябваше да напусне терена след като получи травма след намеса при удар и бе заменен от Наско Николов, а само 4 минтуи по-късно лошите новини за футболистите на Христо Христов станаха три, след като гостите поведоха в резултата. До попадението се стигна след грешка в отбраната на домакините, при която липсата на концентрация позволи на съперника да се възползва, открадвайки топката в опасна зона малко пред наказателното поле и в последствие да реализира за 1:0.
Втората част обаче бе значително по-добра за състава на ОФК "Правец", който надигна глава и пое нещата под своя контрол. В 58-ата минута домакините успяха да изравнят, след като Мариян Маринов намери с прекрасно центриране Цветелин Цаковски в наказателното поле, който с глава вкара за 1:1. В 68-ата минута Цаковски бе близо до това да донесе пълен обрат за своите, след като пробяга зад защитата на гостите и излезе очи в очи с вратаря, стреля, но топката се удари в гредата след намеса на стража на "Сините орли". В 76-ата минута и капитанът Теодор Бочев бе изведен на чиста позиция, след което обаче не успя да шутира по най-добрия начин и също пропусна от удобно положение да донесе победата на своя тим. До края на мача правчани натиснаха, но така и не намериха пътя към гола, с който да спечелят и по този начин двата отбора разделиха точките.
Във временното класиране ОФК "Правец" остава лидер с 10 точки в актива си. Интересна подорбност е, че вторите, третите и четвъртите, съответно "Драгоман", "Зенит" (Церово) и "Ком" (Годеч) са с равен точков актив - 9 и само разликата в преките двубои ги разделя в подреждането. Отборът на "Сините орли", сочен за един от фаворитите в групата, пък засега остава на 5-о място. Другият регионален отбор, който се подвизава в А ОГ София - Запад - ФК "Скравена" днес загуби гостуването си на "Зенит" (Церово) с 0:4 и зае 7-ата позиция в таблицата за момента с 4 точки.
Публикувано на 7.07.2025г. 20:08 | Дава под-наем
Публикувано на 7.07.2025г. 14:21 | Продава
Публикувано на 7.07.2025г. 10:03 | Продава
Публикувано на 6.07.2025г. 14:39 | Купува
Публикувано на 5.07.2025г. 10:33 | Продава
Публикувано на 8.07.2025г. 14:11 | Предлага
Публикувано на 7.07.2025г. 11:13 | Предлага
Публикувано на 7.07.2025г. 07:26 | Търси
Публикувано на 7.07.2025г. 06:43 | Предлага
Публикувано на 7.07.2025г. 06:00 | Предлага
Публикувано на 6.07.2025г. 06:13 | Продава
Публикувано на 6.07.2025г. 02:45 | Продава
Публикувано на 1.07.2025г. 18:39 | Продава
Публикувано на 29.06.2025г. 09:13 | Продава
Публикувано на 28.04.2025г. 17:15 | Продава
Няма добавени коментари