Вторник, 23 Април 2024, 11:24

ОФК "Правец" излезе начело в класирането на А ОГ София - Запад след втора поредна победа

19 Септември 2021, 19:13
(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 2931 6

Мъжкият футболен отбор на ОФК "Правец" регистрира втория си успех от началото на сезон 2021/22. Правчани се наложиха с убедителното 3:0 над "Зенит" (Церово) в днешния двубой от 2 кръг на А ОГ София - Запад и оглавиха класирането с пълен актив от 6 точки, след две от две победи. С главна заслуга за успеха за пореден път бе Цветелин Цаковски, който заби и трите попадения във вратата на съперника. По този начин нападателят вече има 5 гола в първите два официални мача.

Двубоят стартира по-добре за домакините. В 26-ата минута Цветелин Цаковски изведе своя отбор напред в резултата, след като бе точен от бялата точка за 1:0. Главният съдия отсъди наказателния удар за нарушение срещу Валери Данов, който проби на скорост по лявото крило, след което навлезе навътре и бе фаулиран. Повратният момент в мача обаче със сигурност бе 5 минути по-късно, когато "Зенит" (Церово) също получи шанс да възстанови паритета с дузпа в своя полза. Вратаря на правчани Наско Николов обаче реагира чудесно и успя да спаси удара. В 55-ата минута тимът на ОФК "Правец" удвои аванса си. След хубава отборна комбинация, топката попадна във Валери Данов, който напредна отляво. В последствие пусна пас в наказателното поле, който Георги Милчев пропусна и остави за Цветелин Цаковски. Нападателят на правчани бе безкомпромисен в наказателното поле и с хубав изстрел покачи на 2:0. В края на мача домакините официално подпечатаха успеха си. Георги Милчев изведе Цветелин Цаковски, който за пореден път демонстрира класата си и реализира, оформяйки своя хеттрик за крайното 3:0.

В следващия кръг ОФК "Правец" гостува на втория във временното класиране ФК "Скравена" в регионално дерби. Двубоят е на 26 септември (неделя) от 17:00 часа в Скравена.

Ключови думи: ОФК "Правец" , футбол , ОГ София Запад , сезон 2021/22