ОФК "Правец" надви "Сантяго Бернабеу" за втора победа в контролите

13 Февруари 2022, 22:23
(0) (0)
Прочетена: 1317 5

Мъжкият футболен отбор на ОФК "Правец" записа втора победа в приятелските срещи, част от зимната подготовка на тима. След като се наложи с 3:1 преди седмица над "Ракитин" (Трудовец), сега футболситите на Христо Христов постигнаха успех с 2:1 над "Сантяго Бернабеу", който се подвизава в софийската А ОГ - Север. Двубоят се игра на спортен комплекс "Драгалевци" в неделя (13 февруари).

Символичните домакини първи поведоха в резултата в средата на полувремето, когато точен от дузпа бе Борислав Стоянов. В последствие обаче правчани взеха нещата в свои ръце и упражниха сериозен натиск върху съперника. На няколко пъти вратарят на софийския тим трябваше да се намесва, за да запази мрежата си суха. Въпреки превъзходството си, отборът на ОФК "Правец" стигна трудно до попадение, което дойде в самия край на мача. Тогава Цветелин Цаковски проби и подаде за Валери Данов, който от своя страна възстанови паритета - 1:1. В малкото оставащо време до края правчани продължиха да преследват успеха и в крайна сметка го постигнаха. Росен Паргов бе съборен в наказателното поле, а реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Валери Данов, който се отчете с хладнокръвно изпълнение и с втория си гол в мача донесе победата на своя отбор.

В следващата си проверка ОФК "Правец" ще играе срещу лидера в ОГ София - Изток ОФК "Костенец".

Ключови думи: ОФК "Правец" , футбол