ОФК "Правец" победи "Ракитин" (Трудовец) в приятелска среща

6 Февруари 2022, 08:19
(0) (0)
Прочетена: 2190 19

В събота (5 февруари) отборът на ОФК "Правец" надделя с 3:1 над Ракитин (Трудовец) в контролна среща, играна на обновеното помощно игрище в Ботевград. Двубоят бе резултатен и интересен, но донесе със себе си и напрежение в редиците на двата тима, което в даден момент от срещата измести фокуса на мача.

В средата на първото полувреме правчани получиха дузпа в своя полза, която обаче бе пропусната от Георги Милчев, който стреля високо над вратата. Все пак в края на първите 45 минути ОФК "Правец" успя да поведе в резултата, след като се възползва от грешка при изнасяне на топката от страна на противника. Попадението донесе нападателят Ивайло Златев - Терминатора, който реализира с техничен удар по земята за 1:0. До края на полувремето цифрите останаха напроменени.

През втората част правчани удвоиха преднината си. Отново ключова заслуга за гола имаше Ивайло Златев - Терминатора. Нападателят проби от дясно, преодоля защитника пред себе си и подаде за Цветелин Цаковски, който от удобна позиция нямаше как да сбърка за 2:0.

Третият гол за ОФК "Правец" отново бе дело на голмайстора на тима Цаковски, който проби в наказателното поле и с удар в далечния ъгъл направи резултата 3:0. Финалното 3:1 бе фиксирано Костадин Насков. Преди това Боян Макавеев проби от дясно, след което подаде за Насков, който от своя страна реализира последния гол в мача.

Ключови думи: ОФК "Правец" , ФК ”Ракитин" (Трудовец)