ОФК “Правец" стартира сезона с разгромна победа

10 Септември 2022, 19:46
(0) (0)
Прочетена: 1472 2

Мъжкият футболен отбор на ОФК ”Правец" стартира по най-добрия начин сезон 2022/23 в първенството на А ОГ София - Запад. В двубой от 1 кръг на надпреварата, правчани постигнаха разгромен успех с 6:0 над "Зенит" (Церово). Двубоят се игра на официалния терен в Спортен комплекс Правец.

Домакините наложиха темпото си на игра още през първото полувреме, като на почивката имаха аванс от два гола. Началото на головата акция бе дадено от капитана на ОФК "Правец" Теодор Бочев. До края на първото полувреме новото голово бижу Цветан Лазаров - Елвиса удвои аванса на правчани, отбелязвайки своя първи гол за новия си тим в официален мач.

След почивката футболстите на Христо Христов продължиха да контролират събитията на терена и успяха да реализират още 4 безответни гола. Новото попълнение Цветан Лазаров - Елвиса направи резултата 3:0, а голмайсторът на тима за изминалия сезон Цветелин Цаковски се разписа за 4:0. Николай Христофоров направи 5:0, а крайното 6:0 бе оформено отново от Цаковски, който заби второ попадение в мача.

В следващия кръг ОФК ”Правец" гостува на "Козаро" (Ботевград) в регионално дерби. Сблъсъкът е следващата седмица, в неделя (18 септември) от 14:00 ч. в Ботевград.

Ключови думи: ОФК "Правец" , футбол , ОГ София Запад