ОФК “Правец” взе регионалното дерби с “Козаро” за първи мач от сезона

10 Септември 2023, 23:12
(0) (0)
Прочетена: 1569 21

ОФК “Правец” започна сезона в “А” ОФГ София - Запад с победа над “Козаро” Ботевград като гост след обрат с 3:1 на “Герена”. Срещата бе регионално дерби между двата тима и двата състава предложиха атрактивен и интригуващ футбол.

Срещата започна предпазливо и за двата отбора, като домакините от “Козаро” успяха да поведат в началото на мача чрез Светослав Косаков след контраатака. До края на полувремето “Правец” успя да обърне резултата, след два гола на Милен Василев - Туфо и първото полувреме завърши 1:2 за гостите “Правец”.

След почивката Цветелин Цаковски сложи край на спора, като отбеляза гол в 48-ата минута след перфектна атака и по този начин подпечата победата за “Правец”

В следващия кръг победителите от Правец ще домакинства на “Петърч”, докато “Козаро” е гост на “Зенит” в Лакатник.

Ключови думи: ОФК "Правец" , "Козаро" (Ботевград)