(4) (1)
Ботевград - Новини
Прочетена: 3658 28

Тази статия е за любителите на офроуд и мотокрос.

От години в село Трудовец стана традиция в местността Ключовица да се провежда състезание по офроуд и мотокрос. Тази година, заради пандемията, бяха отложени или отменени редица събития. Сред тях е и любимото състезание на местните любители на екстремните спортове, а именно това в местността Ключовица.

Подбрахме някои от любимите снимки от състезанията през последните няколко години, за да можем заедно с нашите читатели, да си припомним уникалното изживяване наречено офроуд състезание. /Снимките може да видите в галерията./

Заради противоепидемичните мерки тази година състезанието няма да се проведе в обичайното време на годината, но има вероятност това да стане есента.

Нека припомним как бе подредено класирането през някои от последните години.

Надпреварата през 2019 година отново премина под голям зрителски интерес. Тогава в мотокроса безапелационни победители станаха трима състезатели от с. Врачеш. На 1-во място се класира Илиян Захаринов Гечов, на 2-ро място Иван Костадинов Йончовски - "Йончо", а на 3-то място Гечо Захариев Гечов.

Кулминацията беше състезанието по офроуд. Трасето беше повече от атрактивно. В състезанието се включиха 21 състезатели. Шампионската купа остана в Трудовец. Владимир Василев - Ушко Комерс даде най-добро време с много атрактивно шофиране. На второ място се класира друг трудовчанин Илиян Цолов - Борованеца. Трети стана Георги Христов – Белята.

През 2017 година, 8 състезатели се впуснаха в надпреварата с мотори, а 15 участници преминаха по трасето с джипове. Класирането в състезанието по мотокрос бе по следния начин: 1-во място Вили Василев от Ботевград, 2-ро място Иван Йончев от Ботевград, трети стана Димитър Димитров от Ботевград. Награда за атрактивен скок при мотокроса получи Цветолюб Цанов от с. Трудовец.

В класиране при офроуда първото място завоюва Георги Канджаков от Етрополе, Ивайло Йончев от Ботевград се нареди на втора позиция, а Владимир Димитров от с. Трудовец стана трети.

През 2015, най-интересно беше при джиповете. В надпреварата се включиха общо 11 участника.
Владимир Димитров – Ушко бе победител в състезанието. Той показа майсторско управление и не даде никакъв шанс на своите съперници. Втори стана Радостин Димитров, който кара много добре и показа, че ще бъде основен конкурент на Ушко в състезанията. Трети на почетната стълбичка се качи Илиян Цолов - Борованеца.