Събота, 26 Октомври 2024, 02:46

Отборът на Югозападната Трета лига завърши на трето място в турнира „Преглед на талантите от Трета лига“

25 Август, 12:33
(0) (0)
Прочетена: 721 2

Сборният отбор на Югозападната Трета лига зае почетното трето място в традиционния турнир „Преглед на талантите от Трета лига“. Надпреварата се проведе на Националната футболна база „Бояна“ в София от 23 до 25 август. В турнира участваха селекции от четирите регионални Трети лиги: Североизточна, Северозападна, Югоизточна и Югозападна България.

Отборът на Югозападната Трета лига, воден от треньора Валери Свиленов (Ботев Ихтиман), постигна заслужена победа с 2:0 срещу селекцията на Североизточната Трета лига в мача за третото място. Калоян Тодоров от Вихрен (Сандански) пропусна да реализира дузпа в 36-ата минута, но се реваншира, откривайки резултата половин час по-късно. В 75-ата минута Мартин Филипов от Рилски спортист (Самоков) вкара втория гол, който затвърди победата на Югозападната селекция.

Съставът на Югозападната Трета лига включваше футболисти от различни клубове в региона, сред които Пирин (Разлог), Вихрен (Сандански), Витоша (Бистрица), Ботев (Ихтиман), Банско и други. Треньорът Валери Свиленов направи подбор на талантливи играчи, които представиха достойно региона в престижния турнир.